пʼятниця, 23 серпня 2024 р.

День Державного Прапора у Кривому Розі

 

   У часи незалежності України зявились нові державні свята: День Соборності України, День Конституції України, День Української Державності, День Державного Прапора, День Незалежності України, День Збройних сил України тощо.

   Сьогодні ми поговоримо про День Державного Прапора, який візначався у Кривому Розі.

   23 серпня 2021 року у місті не просто відзначили День Державного Прапора, а й відбулася саме в цей день урочиста подія – підняття прапора на новозведенному 72-метровому флагштоці. Обєкт монументального мистецтва встановили у парку Героїв біля Криворізької міської ради.  На флагштоці замайорів Державний Прапор України розміром 18 на 12 метрів. Площа полотнища 260 м2, вага – 23 кілограми. Перед офіційною церемонією підняття стяга відбулося пряме включення виступу Президента В. Зеленського з географічного центру України, що на Черкащині.

   «Сьогодні в нас велике державне свято, день символу великої української сімї – День Державного Прапора. Для всіх нас синьо-жовтий стяг – більше ніж офіційний атрибут. Це міст крізь століття боротьби за незалежність, що зєднує десятки поколінь. Це наставник, який нас надихає і мотивує. Наш янгол-охоронець, що яскраво майорить в небі. Сьогодні нас всіх об’єднує спільна дія, спільна мета: ми разом підіймаємо прапор і маємо підіймати Україну.  Вітаю всіх із Днем Державного Прапора!» - сказав Президент України В. Зеленський. 

   До привітань долучився і голова Дніпропетровської обласної ради Микола Лукашук.

   «Синьо-жовтий стяг неодноразово обєднував всіх нас в найбільш знакові для держави хвилини. Український прапор – святиня і символ соборності і самостійності, в ньому слава, гордість й честь нашої нації.  Сьогодні у моєму рідному Кривому Розі на висоті 72 метри замайорів один з найбільших стягів в країні, який тепер буде видно в кожному куточку міста.  Для мене особисто дуже важливо, щоб Кривий Ріг завжди жив саме під синьо-жовтими кольорами. Адже вони символізують справжню незалежність і можливість обирати своє майбутнє самостійно. Вірю, що настане час, коли синьо-жовті прапори піднімуть у всіх містах Донеччини, Луганщини та в Криму» - наголосив голова ДОР Микола Лукашук.

   Флагшток у Кривому Розі звели за програмою Президента «Велике будівництво». Його дуже добре видно з різних точок міста.

   Конструкція флагштока в Кривому Розі ніби «виростає» з-під землі. «Секрет» у тому, що кронштейни, щогли та кріплення до бетону «сховали» під землею. 

   Величезний стяг став «братом-близнюком» дніпровського прапора.

   На свято зібралося багато криворіжців, жителів навколишніх сільських громад та гостей міста. Сьогодні тут переважав синьо-жовтий колір. Більшість учасників заходу  були одягнуті у футболки та кепки відповідних кольорів, в цих кольрах були кульки та парасольки, а також головний атрибут свята – прапоори.

   Свято відбулося урочисто, кожен відчув себе патріотом своєї держави – незалежної України.

   Головна окраса скверу – яскраві панно, вмонтовані в кортенові сталеві стели. На них – знайомі всім українцям символи: Петриківський розпис, Половецька Баба, Тарас Шевченко, Козак Мамай. Є образи, близькі криворіжцям. Це славнозвісний карєр та сучасний бренд міста «Ріг достатку», виконаний у «металургійних» кольорах, гармонійно вписали у вишиванку. Ці монументальні пано мають розміри 160 на 180 см. Панно виконані в стилі криворізького художника Григорія Синиці.

   Зображення на панно виконали майстри Дніпропетровщини. Використовували давню техніку гарячої художньої емалі.

   «Техніка гарячої емалі бере початок з Давнього Єгипту. Вона дуже практична і довговічна. Виріб зберігає яскравий колір століттями. Не «боїться» ультрафіолетових променів, вологи, перепадів температури», розповіла художниця, яка працювала над панно, Аліна Набока.  

   Стели з пано оснастили QR-кодами. За допомогою смартфона можна дізнатися більше про кожне зображення. Інформація – українською і англійською мовами.


   Також у Парку Героїв провели комплексний благоустрій – встановили  точкове підсвічування флагштока, зробили комбіноване мощення із використанням граніту та тротуарної плитки, а також посадили газони та 13 нових кленів. Під час його проєктування використовували  природний рельєф місцевого ландшафту. До флагштока з боку проспекту веде «місячна доріжка». Ввечері її «окреслює» мяке світло. Сходинки зробили з чорного граніту. Вони –  із «прихованим» підсвічуванням.

   Територію нового скверу озеленили, встановили лави. 

   День Державного Прапора відзначається у Кривому Розі кожного року 23 серпня, як і в кожному місті, містечку, громаді нашої країни.  Ми повинні  поважати державні символи нашої країни, повинні пишатись ними і бути гордими за свою державу, адже ми українці.

-          Чи довелось вам побувати  на піднятті Державного прапора на флагшток 72-метрової висоти у Кривому Розі?

-          Які у вас були відчуття у цей день?

-          Можливо вам довелось побувати в цей день в іншому місті, містечку чи селі, розкажіть, як відзначали цей день в інших місцях?

НАПИШІТЬ СВІЙ КОМЕНТАР






Немає коментарів:

Дописати коментар

Польща. Краківське передмістя та Литовська площа у Любліні

    Прогулявшись Старим містом Любліна і вийшовши через Краківські ворота, прогулянку можна продовжити  і насолодитись не менш цікавими місц...